Zapraszamy na konferencję podsumowującą realizację projektu pn. "Restauracja i rewitalizacja zabytkowego pałacu w Goszczu", która odbędzie się w poniedziałek 4 marca.

W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. projekcja filmów związanych z realizacją inwestycji, debata oraz wystąpienia zaproszonych gości. Ponadto, zaplanowane jest także podpisywanie porozumień o współpracy Gminy Twardogóra z Twierdzą Srebrna Góra oraz Gminą Żmigród. W ciągu dnia, uczestnicy konferencji będą mieli okazję uczestniczyć w spacerze z przewodnikiem, który pozwoli lepiej poznać Pałac Goszcz.

W drugiej części konferencji, odbędą się interesujące prezentacje z dziedziny historii sztuki, papiernictwa oraz adaptacji obiektów zabytkowych na plenerowe przestrzenie kulturalne. Wykłady poprowadzą prelegenci tacy jak: dr Jacek Gernat, Maria Duffek - Bartoszewska, Karolina Dyjas oraz dr Beata Fertała-Harlender.
Na zakończenie konferencji przewidziane jest podsumowanie, które stanowić będzie okazję do wymiany spostrzeżeń i dyskusji na temat prezentowanych zagadnień.

Zachęcamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które z pewnością dostarczy nie tylko cennej wiedzy, ale także inspiracji dla wszystkich zainteresowanych tematyką zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu.

2024_02_29_konferencja_goszcz_001
2024_02_29_konferencja_goszcz_002
2024_02_29_konferencja_goszcz_003