ATRAKCJE W REGIONIE

Licząca prawie 13 tysięcy mieszkańców gmina Twardogóra leży w północno - wschodniej części województwa dolnośląskiego. Dojedziesz tutaj w 25 minut z Oleśnicy w 3 kwadranse z Wrocławia, a w niecałą godzinę z wrocławskiego lotniska. Gmina położona jest wśród Wzgórz Twardogórskich, tzw. Gór Kocich. Północna część gminy wchodzi w skład Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”, a lasy, które zajmują 45% powierzchni, czynią Twardogórę idealnym miejscem do wypoczynku i rekreacji.

Dolina Baryczy

Zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej Dolinie Baryczy, którą prowadzi Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. Znajdują się tam informacje dotyczące produktów oraz usług pochodzących z Doliny Baryczy, które są objęte certyfikatem jakości.

wejdź na stronę

DOLNOŚLĄSKA KRAINA ROWEROWA

Dolnośląska Kraina Rowerowa oferuje moc atrakcji - przestrzeni, dróg i szlaków rowerowych, zabytków, miejsc do rekreacji, odpoczynku, bliskiego kontaktu z przyrodą, lokalnych smaków oraz ucieczki od stresu.

wejdź na stronę

SZLAKI TURYSTYCZNE

Na terenie gminy Twardogóra wytyczono szlaki piesze i rowerowe. Trzy z nich przebiegają przez Goszcz. Znajdziemy tu także ścieżki rekreacyjne, spacerowe i dydaktyczne, a także szlak kapliczek i krzyży przydrożnych oraz szlak konny.

czytaj więcej

 • szlaki: czerwony rowerowy, zielony rowerowy, niebieski rowerowy, niebieski pieszo - rowerowy, żółty pieszy, szlak konny, szlak kapliczek i krzyży przydrożnych
 • ścieżki rekreacyjne: niebieska 3 km, czerwona 6 km, żółta 9 km, rekreacyjna wzdłuż Skoryni
 • ścieżki dydaktyczne: przyrodniczo - edukacyjna w wąwozie przy centrum oświatowo - sportowym, „Torfowisko koło Grabowna”, kącik edukacyjny „Dąbrówka”

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie twardogora.pl. wejdź na stronę

ZABYTKI

Oprócz największego zabytku jakim jest Pałac Goszcz, na terenie gminy Twardogóra znajdziemy dużą ilość historycznych budowli i obiektów. Część z nich została objęta ochroną konserwatorską przez wpisanie do rejestru zabytków.

czytaj więcej

 • rynek w Twardogórze
 • barokowy pałac z zabytkowym parkiem w Twardogórze
 • kościoły: Bazylika Mniejsza w Twardogórze, Były kościół ewangelicki Św. Trójcy, w Twardogórze, Kościół pałacowy w Goszczu, Kościół parafialny w Goszczu, Kościół w Chełstowie, Kościół w Grabownie Wielkim, Kościół w Grabownie Małym
 • posąg Herkulesa

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie twardogora.pl. wejdź na stronę

WYJĄTKOWE MIEJSCA

Okolice Goszcza to także wyjątkowe miejsca, które warto odwiedzić. Znajdziemy tu m.in. muzeum regionalne, kolekcję Muru Berlińskiego, pomniki przyrody, park krajobrazowy oraz stadninę koni.

czytaj więcej

  • Muzeum Ziemi Twardogórskiej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie zsptwardogora.pl.
   wejdź na stronę
  • największa na świecie prywatna kolekcja Muru Berlińskiego, pomnikowe dęby, rezerwat Torfowisko koło Grabowna. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie twardogora.pl.
   wejdź na stronę
  • stajnia "Turczynówka"
   Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie turczynowka.hoste.pl
   wejdź na stronę

OBIEKTY SPORTOWE

Infrastruktura sportowa gminy Twardogóra zaspokaja potrzeby mieszkańców i turystów. Z licznych obiektów korzystają szkoły, kluby sportowe, osoby prywatne, a także uczestnicy obozów i zgrupowań. Bogatą ofertę zajęć sportowych oferuje Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze.

czytaj więcej

 • hala sportowo - widowiskowa, kryta pływalnia „Dolnośląski Delfinek”, kąpielisko z lodowiskiem, stadion piłkarski i lekkoatletyczny, siłownie, korty tenisowe, strzelnice, wypożyczalnia rowerów
  Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie twardogora.pl.
  wejdź na stronę
  oraz na stronie gosir.twardogora.pl.
  wejdź na stronę
 • park linowy, boisko piłkarskie, kort tenisowy
  Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie Campus Domasławice.
  wejdź na stronę

NOCLEGI

Baza noclegowa w okolicach Goszcza to pokoje jedno i wieloosobowe, domki całoroczne, domki holenderskie oraz stanowiska dla kamperów i pola namiotowe.

czytaj więcej

 • noclegi w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Twardogórze
  Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie gosir.twardogora.pl.
  wejdź na stronę
 • noclegi w Campus Domasławice
  Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie domaslawice.pl.
  wejdź na stronę
 • noclegi w Apartamencie Margaret
  Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie booking.com.
  wejdź na stronę